Tällä kertaa Tapanilan Erän viikkomakasiinissa ollaan juhlahumun keskellä, kun erikoispitkä jakso kuvattiin 22. Erägaalan yhteydessä. Haastatteluissa palkittuja ja laji-ihmisiä, mielenkiintoisia kuulumisia lajin eri suunnilta. Tervetuloa mukaan juhlatunnelmaan!

Erägaalassa palkitut

Jaoston kiertopalkinnot saivat seuraavat henkilöt:

Miespelaaja:                         Lauri Kapanen

Naispelaaja:                          Hillevi Arkkila

Haastajapelaaja/miehet:         Mikko Jolma

Haastajapelaaja/naiset:          Milja Saarikoski

Poikapelaaja:                        Riku Holopainen

Tyttöpelaaja:                         Veera Sinikallio                    

Nappulapoika:                      Daniel Romi

Nappulatyttö:                        Neea Tervonen

Maalivahti:                            Sakari Pulkkinen

Juniorivalmentaja A-C:           Tomi Rastas

Juniorivalmentaja D-G:          Marko Jokela

Juniorijoukkue:                     B-pojat

Ransun Malja:                       Joonas Naava

Fair Play –hlö N/T:                Kirsi Silen-Toivonen

Fair Play –hlö M/P:               Kari Huhtala

Emoseuran palkinto:             Jukka Jylhä

Eräpelaajat joukkueittain:

Pojat

Edustusjoukkueet:

A-nuoretPatrik Laitinen

B-EdustusJoona Tauriainen

C99 Edustus Rafael Hiltunen

C00 EdustusJoni Mättö

D01 EdustusOkko Saastamoinen

Kilpajoukkueet:

B-SininenAleksi Pauna

C 99 SininenTuomas Ridanpää

C 00 SininenVeikko Räty

Haastajajoukkueet:

B 97 ValkoinenKalle Velling

D 01 ValkoinenTomas Railo

Junnupojat:

D02 Sudet Henri Hokkanen

D02 Hyeenat Veli Pihlajamäki

E03 Toni Björkbacka

E03 Titanium Toivo Paakkanen

E04 Lions Joel Sipiläinen

E04 Lions Eetu Surakka

F05Alpo Punakallio

F05Jesse Jokilehto

F06Pyry Korhonen

F06Eino Ala-Hautala

G07Andrei Taima

G07Aleksi Vehmaa

Tytöt

Edustusjoukkueet:

B-tytöt (TSM) Kati Hautakoski

C-tytöt Erika Rauhanen 

Haastajajoukkueet:

B/2-tytöt Jenni Hänninen

C/2-tytötRonja Varakas

Junnutytöt

D-tytötTea Hölimäki

E-tytötSabina Pirker

F-tytötKatarina Valros

G-tytötElla Suonpää

Aikuisjoukkueet:

Erä AkatemiaPetri Ikonen

Miehet 2Antero Lindström

Naisten 2.divSanna Sihvo

Lisäksi EräGaalassa palkittiin erikoispalkinnoilla poikajuniori 1994-syntynyt Henri-Matias Tuomaala ja 2008-syntynyt Annika Sormunen.